Historia

1987

box historia

Pierwsze Ursynalia

Pierwsza impreza juwenaliowa pod hasłem Ursynalia odbyła się 28 maja 1983 r. Studenci zorganizowali przegląd kabaretów studenckich, puszczali filmy, pomiędzy mieszkańcami akademików rozgrywały się zawody sportowe jak i artystyczne.

2005

2005

Juwenalia 10 uczelni

W ramach Juwenaliow Warszawskich organizowanych przez 10 uczelnii, odbyły się koncerty, konferencje, imprezy tematyczne oraz klubowe. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespoły ale również popularnych raperów.

2009

Ursynalia 2012, Slayer

Festiwal Rockowy

Ursynalia 2009 były dużym krokiem krokiem w stronę przekształcenia imprezy studenckiej w profesjonalny festiwal muzyczny. Pojawiły się trzy sceny – Główna, Scena młodych talentów oraz namiot muzyki elektronicznej. Zwłaszcza ta ostatnia cieszyła się wielkim powodzeniem z racji na niespotykane dotąd na Juwenaliach połączenie topowych gwiazd muzyki z klubowymi rytmami.

2015

publiczność

Powrót do korzeni

W 2015 roku na dwóch scenach pojawiło się wielu artystów nie tylko profesjonalistów ale też zespoły wyłonione w konkursie młodych artystów które mogły zaprezentować swoje umiejętności na Open Stage – mniejszej scenie która wyewoluowała z sceny klubowej.

2018

photart_by_kinga 2

Disco Polo i hip hop

Era ursynalii w latach 2018/19 krążyła wokół tematyki letniego festiwalu dla studentów który promował dobra zabawę przy muzyce i integrację. W tych latach pierwszego dnia festiwalu królowało disco polo a drugiego dni hip hop.

2022

Ursynalia box

Teraz

Ówczesne Ursynalia krążą wokół wspólnej zabawy na terenie kampusu w festiwalowym wydaniu, z wykonawcami dopasowanymi do upodobań naszych studentów.

Skip to content