Ursynalia 2018 | Rok 2011
16716
page,page-id-16716,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Rok 2011

Ursynalia ugruntowały swoją pozycję jako największa impreza z cyklu juwenaliów w Polsce i od kilku lat powoli przeobrażały się z lokalnej, rockowej imprezy studenckiej w festiwal z prawdziwego zdarzenia. Rok 2011 był przełomowym. Do występu na głównej scenie zaproszono aż 9 gwiazd światowego formatu. Rozmach przedsięwzięcia wymagał dodatkowych środków finansowych. Nie wszystkie pieniądze pochodziły od uczelni i sponsorów, dlatego uczestnictwo w Ursynaliach było płatne. Line-up festiwalu był na tyle interesujący, że impreza mimo płatnego uczestnictwa dopisała niesamowitą frekwencją. Dzięki temu Ursynalia są aktualnie postrzegane jako jeden z najlpeszych festiwali muzycznych w Polsce oraz jedne z najlepszych studenkich festiwali w Europie.

 

 

Ursynalia w roku 2011 po raz pierwszy odbyły się w ciągu tygodnia (środa – piątek), a nie tak jak w poprzednich latach w weekendy.

 

W środę 1 czerwca od godziny 15:00 zaczęły się tworzyć pierwsze kółka fanów muzyki siedzących na trawie i oczekujących na występy swoich idoli. O godzinie 20:00 teren festiwalowy był już praktycznie wypełniony uczestnikami festiwalu. Na scenie wtedy swój występ rozpoczynał zespół Stillwell, w którego skład wchodzą muzycy Korna i P.O.D.. Tego wieczora na scenie mogliśmy podziwiać także takie zespoły jak Proletaryat, Carrion, Sickroom, Jelonek oraz KORN. Na scenie klubowej można było wysłuchać koncertu Grubsona, oraz soundsystemu DJ Abdoola i Numer Raz.

 

Koncerty czwartkowe były również obfite w gwiazdy polskie, jak i zagraniczne. Sen Zu, Olaf Deriglasoff, Perfect, GUANO APES oraz Alter Bridge stanęli na wysokości zadania i porwali festiwalową publiczność. Na scenie klubowej drugiego dnia festiwalu można było spotkać Martijna Ten Veldena znanego z utworu „I wish you would”.

 

Piątek miał charakter dnia luźniejszego. Program tego dnia nieco wyciszał podniosłe nastroje z poprzednich nocy. Podczas trzeciego i zarazem ostatniego dnia na scenie głównej mogliśmy podziwiać takie gwiazdy jak Afromental, Oedipus, Jamal, Young Guns, Turboweekend oraz Simple Plan. Ten ostatni zespół dał fenomenalny koncert, nawiązał widoczny kontakt z publicznością, a wokalista zamienił słowa w jednej z piosenek na polskie wyrazy, co bardzo spodobało się festiwalowej publiczności.

 

Podczas Ursynaliów nie zabrakło też licznych atrakcji i projektów towarzyszących. Każdy z zainteresowanych mógł zapoznać się z produktami firmy Microsoft oraz pograć ze znajomymi na konsolach tej firmy. Na każdego uczestnika Ursynaliów czekało wielkie wesołe miasteczko, gdzie mógł miło spędzić czas pomiędzy poszczególnymi koncertami. Na terenie festiwalu można też było wziąć udział w zawodach sportowych organizowanych przez AZS SGGW (turniej Beach Tennis’a, siatkówki, etc.) lub pobawić się podczas Olimpiady Akademików, z szalonymi dyscyplinami i konkursami, gdzie można było wygrać stół bilardowy.