Ursynalia 2018 | WIXAPOL S.A.
17914
page,page-id-17914,page-child,parent-pageid-17386,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

WIXAPOL S.A.

kazik

WIXAPOL S.A. to konfiguracja artystów: DJ Sporty Spice, DJ Torrentz.eu i DJ Mikouaja Rejwa, którzy stworzyli projekt na potrzeby jednorazowej imprezy nad Wisłą dwa i pół roku temu, a od mniej więcej roku wydarzenie odbywa się cyklicznie. Pomysł chwycił mimo początkowej fali sceptycyzmu.
 

Kto nie wierzy, powinien przyjść na Wixapol. Fani brzmień, które oferuje nam załoga Wixapolu ponosi nawet największych snobów frenetycznemu tańcowi, który ogarnia wszystkich stłoczonych w wixaprzestrzeni. Prostota utworów i bezpretensjonalna atmosfera zdają się przenosić nas do tego mitycznego czasu, gdy żadna krytyka czy rynek jeszcze nie istniały, gdy muzyka służyła budowaniu wspólnoty i tworzeniu transowej atmosfery święta, a nie udowadnianiu, kto tu ma najlepszy gust, albo zbijaniu kokosów przez wielkie korporacje.

 

Pomimo tego, że źródła ich muzyki wywodzą się z Holandii i Belgii, to członkowie grupy nie zachłystują się specjalnie trendami z zachodu. Współpraca z PapaCore, DJ Hazelem, polskimi donkami, Hardbass Wadowice, a ze sceny gabberowej Kielce Terror Squad dowodzi o poczuciu obowiązku rozwijania lokalnej sceny z ludźmi z Warszawy i z całej Polski.

 

Wixapol to prawdopodobnie jedyne wydarzenie w Polsce, gdzie można spotkać przedstawicieli amatorów dresów bawiących się w najlepsze ze studentkami ASP. Wixapol nie wyklucza, jest to swojego rodzaju misja, którą anonimowi DJ’e z Wixapolu określają jako łączenie Polski A z Polską B.