Ursynalia 2018 | Rok 2012
16718
page,page-id-16718,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Rok 2012

Ursynalia 2012 były 29 edycją festiwalu studenckiego Ursynalia – Warsaw Student Festival, która odbyła się na terenie Kampusu SGGW w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Po raz kolejny przekonaliśmy całą Polskę, że studenci potrafią zorganizować festiwal światowej rangi i największy festiwal studencki w Europie.

Ursynalia 2012 były 29 edycją festiwalu studenckiego Ursynalia – Warsaw Student Festival, która odbyła się na terenie Kampusu SGGW w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Po raz kolejny przekonaliśmy całą Polskę, że studenci potrafią zorganizować festiwal światowej rangi i największy festiwal studencki w Europie.

 

Po raz trzeci Ursynalia były imprezą biletowaną. To właśnie dzięki wpływom ze sprzedaży biletów udało się stworzyć podziwiany przez wielu lineup i zapewnić występy gwiazd światowego formatu: Limp Bizkit, Slayer, Billy Talent, In Flames, Nightwish i innych. Pierwszy raz na festiwalu zagościły dwie sceny: Main Stage oraz Open Stage. Main Stage to duża scena (jedna z największych w Polsce), na której odbyły się koncerty między innymi wyżej wymienionych zespołów. Open Stage to druga, mniejsza scena, która zastąpiła Namiot Klubowy znany z poprzednich edycji. Open Stage stała się alternatywą dla Main Stage, sceną na której gościły wszystkie gatunki. Warto wspomnieć, że Open Stage miała takie same wymiary jak Scena Główna Ursynaliów w 2010 roku. Przez trzy festiwalowe dni odwiedziło nas 120 tysięcy uczestników, a na dwóch scenach mogliśmy podziwiać ponad 50 zespołów. Lineup tegorocznych Ursynaliów został oceniony zarówno przez media, jak i polskich artystów jako jeden z najlepszych lineupów festiwalowych 2012 roku. Dodatkowo po raz pierwszy powstało w pełni profesjonalne i wyposażone pole namiotowe na 1500 osób.

 

W piątek 1 czerwca już od godziny 10:00 na terenie Kampusu SGGW można było spotkać pierwszych festiwalowiczów, którzy wyczekiwali godziny 15:00, aby móc wejść na teren festiwalu. O godzinie 20:00 odbyło się oficjalne otwarcie festiwalu, w którym udział brały Władze SGGW oraz studenci przygotowujący festiwal. Tuż po oficjalnym otwarciu na scenie pojawił się SLAYER. Po występie amerykańskiej legendy trash metalu okazję do zagrania na Main Stage miał finalista Konkursu Kapel – zespół Chassis jako support ostatniej gwiazdy tego dnia – Limp Bizkit. Równolegle do Main Stage odbywały się koncerty na Open Stage, gdzie wystąpili The Pryzmats, Fisz & Emade, Projekt TABASKO, DJ Procop, Benassi Bros feat. Dhany oraz Paul Johns.

 

W sobotę pogoda była podobna do piątkowej – było około 17 st. C. Na dużej scenie wystąpili Oediups, przy których piosenkach mieliśmy okazję bawić się podczas Ursynaliów 2011, Hunter, My Riot, Illusion, Orbita Wiru, In Flames oraz headliner drugiego dnia – Nightwish. W tym samym czasie na małej scenie obył się pokaz tańca Szkoły Riviera oraz wystąpili Warszafski Deszcz, Poparzeni Kawą Trzy oraz Modestep jako główna gwiazda „mniejszej sceny”, gromadząc prawdziwe tłumy. Ilością festiwalowiczów pod sceną zaskoczeni byli sami muzycy z Modestep.

 

Niedziela tak jak w latach ubiegłych była dniem lżejszym pod względem muzycznym niż dwa poprzednie. Na dużej scenie mogliśmy podziwiać Armię, Gojirę,, Mastodona, Jelonka, który tradycyjnie świętował z nami swoje urodziny oraz headlinera ostatniego dnia festiwalu – zespół Billy Talent. Open Stage gościła takie gwiazdy jak: Dzień Zapłaty, George Borowski – wirtuoza gitary oraz AWOLNATION.

 

29. edycja Ursynaliów była także obfita w liczne atrakcje i projekty towarzyszące.
Wiele atrakcji czekało na uczestników w aktywnościach zorganizowanych przez sponsora głównego Lecha, na festiwalowiczów czekało m.in. słynne Silnet Party. Wszyscy zainteresowani mieli także okazję zapoznać się z produktami firmy Intel oraz Microsoft w specjalnie zaaranżowanej strefie. Frugo przygotowało kino pod chmurką, gdzie odpoczywając na leżakach można było oglądać filmy na wielkim telebimie. Na uczestników Ursynaliów czekało także wielkie wesołe miasteczko położone niedaleko Main Stage. Na terenie festiwalu nie zabrakło też zawodów sportowych organizowanych przez AZS SGGW. Turniej Beach Tennis’a, siatkówki, Olimpiada Akademików z szalonymi dyscyplinami i konkursami oraz Dzień Wiejski, gdzie ubijano masło oraz przeciągano traktor przyciągnęły wielu uczestników.