Ursynalia 2018 | Rok 2009
16712
page,page-id-16712,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Rok 2009

Ursynalia 2009 były dużym krokiem krokiem w stronę przekształcenia imprezy studenckiej w profesjonalny festiwal muzyczny. Pierwszą zauważalną zmianą było wydłużenie imprezy do trzech dni.
Tym razem święto Studentów SGGW odbyło się nie jak zwykle w początkach miesiąca, lecz w ostatni weekend maja. Duża zmiana nastąpiła także w samej organizacji poszczególnych dni.

 

Imprezę podzielono tematycznie na piątkowy rock, sobotni alternative i niedzielny etno–folk. Także tym razem nie zabrakło czołowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Swój koncert dali m.in. Coma, Lao Che, Hunter, Audiofeels, Hurt Izrael, Jelonek i Żywiołak. Ursynalia 2009 tak jak rok wcześniej gościły również artystów zza granicy, gdyż w sobotę 30 maja zagrał brytyjski zespół Kosheen.

 

Rozszerzono także formułę sceniczną. Tym razem nie mieliśmy jednej sceny, lecz trzy niezależne! Obok oczywiście sceny głównej znalazła się po raz pierwszy Scena Młodych Talentów oraz namiot Muzyki Elektronicznej. Zwłaszcza ta ostatnia cieszyła się wielkim powodzeniem z racji na niespotykane dotąd na Juwenaliach połączenie topowych gwiazd muzyki z klubowymi rytmami.

 

Nie zabrakło także już charakterystycznych dla Juwenaliów SGGW Extreme Zone i zawodów sportowych, które organizowało środowisko AZS SGGW. Można było spróbować swoich sił w zmaganiach piłki plażowej, wziąć udział w Sztafecie Studentów z cennymi nagrodami, a poszukiwacze mocnych wrażeń mogli sprawdzić swoje nerwy dzięki dwóm dźwigom bungee.

 

Ursynalia to jednakże nie tylko muzyczna ekspresja, lecz także mnogość projektów towarzyszących. W edycji 2009 mogliśmy odwiedzić Miasteczko Kultury Studenckiej czy też posłuchać brazylijskich rytmów na Planecie Latina.