Ursynalia 2018 | Rok 2007
16708
page,page-id-16708,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Rok 2007

Rok po sukcesie Ursynaliów 2006, w środku maja roku 2007 odbył się kolejny muzyczny weekend na kampusie SGGW. Organizatorzy bogatsi o doświadczenia zebrane z ubiegłych edycji włożyli mnóstwo wysiłku w to by przygotować imprezę jeszcze lepszą niż ta z roku 2006! I jak wynika z opinii uczestników ten cel udało im się osiągnąć.

 

Ursynalia 2007, których głównym koordynatorem był Adam Zdanowski, ówczesny przewodniczący Samorządu Studentów SGGW, odniosły znaczący sukces. Na kampus SGGW w sobotni wieczór zawitało około 60 tys. ludzi! Liczba ta lekko zaskoczyła nawet samych organizatorów. Jednak nie ma co się dziwić skoro tego dnia imprezę kończył niezwykle energetyczny występ grupy Dżem.

 

Jednak Dżem nie był jedyną gwiazdą tej edycji Ursynaliów. Jak w roku poprzednim sceną zawładnęły zespoły, których muzykę można włożyć do szerokiej szuflady z etykietką „rock”. Na scenie pojawiły się takie zespoły jak: T.Love, Wilki, Oddział Zamknięty, Lao Che, Acid Drinkers.

 

Sukces Ursynaliów 2007 był spowodowany nie tylko przez atrakcyjnych wykonawców na scenie ale również poprzez szereg imprez towarzyszących. Część z nich zaczęła się już na tydzień przed Ursynaliami, w celu przygotowania studentów SGGW (i nie tylko) na zbliżające się święto. Zaś w czasie samej imprezy uczestnicy mieli okazję skorzystać ze strefy Extreme Zone, czy też wziąć udział w zawodach sportowych.

 

A gdy już podsumowano imprezę, to dla Organizatorów stało się jasne, że zgodnie z maksymą „apetyt rośnie w miarę jedzenia” kolejne Ursynalia powinny znów być lepsze od wcześniejszej edycji.