Ursynalia 2018 | FAQ
16349
page,page-id-16349,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

FAQ

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

1. Czy na imprezę można wnieść własne napoje i/lub jedzenie?

Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można dokonywać zakupu produktów spożywczych.

2. Czy na imprezę można wnieść aparat fotograficzny?

Na teren festiwalu można wnieść tylko amatorski aparat kompaktowy. Aparaty fotograficzne w telefonach komórkowych, niezależnie od ich rozdzielczości, są dozwolone. Lustrzanki i aparaty ze zmienną optyką są zabronione. Profesjonalny sprzęt fotograficzny jest zabroniony. Ze sprzętem fotograficznym mają możliwość wejść tylko dziennikarze z akredytacją prasową.

3. Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?

Tak, zdecydowanie! Nieposiadanie dowodu tożsamości wiąże się z odmówieniem wstępu na teren festiwalu.

4. Czy zamiast dowodu osobistego mogę zabrać inny dokument potwierdzający tożsamość?

Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem np. legitymacją studencką, prawem jazdy lub paszportem.

5. Czy na festiwal należy udać się z dużym wyprzedzeniem czasowym?

Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Na festiwal dojeżdża spora ilość osób i planowanie dojazdu w ostatniej chwili może spowodować spóźnienie na ulubionego artystę.

6. Czy mogę pomóc w organizowaniu festiwalu?

Tak, prosimy o kontakt – hr@ursynalia.pl.

7. Czy można wnieść parasol na teren festiwalu?

Na teren festiwalu można wnieść tylko małe składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi, drewnianymi ostrymi zakończeniami są niedozwolone.

8. Czy będą wydzielone sektory dla osób niepełnosprawnych?

Podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Lokalizacja sektora już wkrótce dostępna na mapie festiwalowej na www.ursynalia.pl.

9. Czy na terenie festiwalu będzie depozyt rzeczy zagubionych?

Tak, wszystkie rzeczy znalezione trafiają do budynku sztabu głównego festiwalu. Rzeczy zagubione będzie można również odebrać po festiwalu w biurze Samorządu Studentów SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166 od pon do pt w godz. 8-16 (info o rzeczach odnalezionych pojawi się na stronie www.ursynalia.pl).

10. Mam 16/17 lat mogę wejść na imprezę?

Tak, musisz przyjść z opiekunem lub mieć podpisaną zgodę na piśmie od opiekuna prawnego (wzór będzie dostępny bliżej festiwalu w zakładce INFO -> Nieletni).

11. Co upoważnia do biletu zniżkowego dla pozostałych studentów?

Do biletu zniżkowego upoważnia tylko i wyłącznie aktualna legitymacja studencka wydana przez polską uczelnię wyższą.

12. Kim są pozostali studenci?

Pozostali studenci to studenci polskich uczelni studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich. Niezależnie czy jest to uczelnia publiczna czy niepubliczna oraz typu, rodzaju i roku studiów.

13. Jestem studentem studiów podyplmowych. Czy upoważnia mnie to do zniżki?

Nie, tylko studenci polskich uczelni, studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich (oraz doktronaci SGGW), posiadający aktualną legitymację studencką, są uprawnieni do zniżki.

14. Kiedy muszę mieć ważną legitymację studencką, przy zakupie biletów czy prze wejściu na teren imprezy?

Ważność legitymacji studenckiej sprawdzana jest przez organizatorów tylko i wyłącznie przy wejściu na teren imprezy.

15. Czy organizatorzy Ursynaliów polecają jakiś nocleg dla przyjezdznych?

Sugerujemy wybór miejsc w hotelach/hostelach położonych w okolicach metra, co znacznie skróci czas podróży.

16. Mój syn/córka chce pójść na Ursynalia czy jest to bezpieczna impreza?

Oczywiście, że tak. Od wielu lat przy organizacji Ursynaliów współpracujemy ściśle z policją i strażą miejską, która patroluje okolice, jak i teren imprezy. Ponadto jesteśmy w stałym kontakcie ze strażą pożarną i biurem zarządzania kryzysowego. Warto podkreślić, iż na terenie imprezy, przez cały czas jej trwania, w pogotowiu czekają karetki pogotowia wraz z pełną załogą medyczną. Imprezę obsługuje także profesjonalna firma ochroniarska, która jest doświadczona w pracach przy tego typu wydarzeniach.